00905384154343

ساعت کاری 9 صبح تا 9 شب

istairan@gmail.com

به ما ایمیل دهید

ثبت نام در دانشگاههای استانبول
ثبت نام در دانشگاههای استانبول

1401/04/30

قبل از هر مطلبی به استحضار شما می‌رسانیم که ثبت نام در دانشگاههای خصوصی استانبول توسط تیم دانشجویی مجموعه ایستاایران انجام می‌پذیرد و همگی دانشجویان و یا اساتیدی هستند که سالها در این زمینه فعالیت می‌کنند و همگی مسلط به زبان ترکی و آشنا به نحوه ثبت نام و آشنایی با مدارک مورد نیاز میباشند.

متاسفانه جدیدا در تبلیغات اینستاگرامی و یا در شبکه های مجازی مشاهده شده ، افرادی که حتی نه تنها مدارک دانشگاهی بلکه دیپلم هم از ایران ندارند ولی مبادرت به ادعای گرفتن پذیرش از دانشگاههای استانبول دارند پس اول به دفاتر رسمی و ثبت شده مراجعه کنید دوم کارها را به افرادی که خود یا دانشجو هستند و یا در این عرصه دستی در کار دارند ،بسپارید.

تحصیل در دانشگاههای استانبول با بورسیه 10% و 50%

با اخذ اقامت دانشجویی ، همراهی مترجم در تمامی مراحل ثبت نام و مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاههای استانبول توسط دانشجوی کارشناسی دانشگاه استانبول

 

از طریق ثبت نام در دانشگاههای استانبول اقامت تحصیلی دو ساله دریافت کنید.
با توجه به آمار بالای پرونده های ریجکت شده اقامت توریستی یا عدم تمدید آن توسط اداره مهاجرت تركيه، كم هزينه ترین روش قطعی دریافت اقامت ترکیه، گرفتن برگه دانشجوئی و ثبت نام از طریق ، دانشگاه و دریافت اقامت تحصیلی می باشد.
بدین ترتیب متقاضی علاوه بر معافیت از پرداخت مبلغ Harc Bedeli می تواند از مزایای دریافت اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در صورت مجرد بودن شخص دانشجو ،پدر و مادر ایشان هم می‌توانند اقامت یکساله توریستی دریافت وطبق قانون پیوستن به خانواده نیز بهره مند گردند.

ثبت نام در دانشگاه برای رشته های که دارای ظرفیت خالی هستند انجام می شود و با ثبت نام در این دانشگاه ها برگه پذیرش قطعی و ثبت نام دانشجو صادر میگردد .
بر اساس این مدارک میتوان برای دریافت اقامت دانشجویی در کمترین مدت زمان  ممکن اقدام نمود .

هزینه ثبت نام دانشگاه :
هزینه ثبت نام دانشگاه بستگی به رشته مورد انتخاب متغیر میباشد و پرداخت آن سالیانه و به دلار میباشد معمولا از سالی ۲۰۰۰ دلار شروع میشود.

هزینه صدور کارت برای سال  ۲۰۲۳  معادل ۵۳۴ لیر می باشد.

داشتن بیمه نامه( سیگورتا ) حداقل برای یکسال جهت درخواست اقامت تحصیلی الزامی می باشد . هزینه بیمه بستگی به سن متقاضی دارد و در بعضی فصول بیمه دانشجویی از طرف مجموعه ISTAIRAN صادر خواهد شد

هزینه ثبت راندو برای هر نفر از اعضای خانواده معادل ۵۰۰ لیر می باشد.


مدارک مورد نیاز :
 ترجمه مدارک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی و ریزنمرات (این مدارک باید توسط آموزش و پرورش منطقه تحصیل تایید شود ، سپس توسط دارالترجمه رسمی به زبان ترکی ترجمه شودو دادگستری و وزارت امور خارجه در ایران آن را با مهر و امضا تایید کنندو بعد از آن بایدبه تایید  سفارت ترکیه در ایران برسد )
تصویر پاسپورت
۴ قطعه عکس بیومتریک
رسید پرداخت کامل وجه
نکات مهم :

با استفاده از مدرک کار و دانش امکان اخذ اقامت تحصیلی دو ساله وجود ندارد و تنها میتوان برای اخذ اقامت یکساله اقدام کرد.
داشتن مدرک لیسانس و یا سایر مدارک فارغ التحصیلی از سایر مقاطع برای ثبت نام مورد تایید نمی باشد و تنها مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مورد قبول است.
پس از ثبت نام امکان استعلام از طریق سامانه دولت الکترونیک را خواهید داشت
در صورتی که قبلا برای اقامت توریستی اقدام کرده اید ، و درخواست شما رد شده است بهتر است قبل از خروج از ترکیه برای ثبت نام اقدام کنید .
اصل مدارک باید در ایران ترجمه و مهر شوند ، ترجمه در نوتر برای دنکلیک مورد تایید نمی باشد
در صورتی که مدت ویزای اقامت شما به پایان رسیده است ، بعد از ثبت نام شما در دانشگاه و گرفتن برگ دانشجویی توسط istairan ویزای موقت ۳ ماهه از طرف سفارت ترکیه در ایران برای شما صادر خواهد شد ولی به محض ورود به ترکیه برای ثبت درخواست اقامت دانشجویی  اقدام خواهید کرد.

 

 

 

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :

حامی این سایت مجموعه فروشگاهی هلند کالا میباشد.
هلند کالا عرضه کننده کیف، کفش و پوشاک بصورت مستقیم از هلند به ایران حامی کسب و کارهایی است که دارای مجوز فعالیت میباشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت حمایتهای کاملا رایگان به آدرس زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات تکمیلی
نظرات
محسن قانع

6 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم یک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
آرا بیگی

8 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
حمید اکبری

10 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
پیام بگذارید

matn link