00905384154343

ساعت کاری 9 صبح تا 9 شب

istairan@gmail.com

به ما ایمیل دهید

اخذ انواع اقامت کوتاه مدت ترکیه ، اخذ شهروندی ترکیه توسط وکیل پایه یک دادگستری استانبول،اخذ اقامت بشردوستانه از دولت ترکیه توسط وکیل رسمی ترک
اخذ انواع اقامت کوتاه مدت ترکیه ، اخذ شهروندی ترکیه توسط وکیل پایه یک دادگستری استانبول،اخذ اقامت بشردوستانه از دولت ترکیه توسط وکیل رسمی ترک

1401/01/19

با توجه به محدودیتهای اقامت توریستی تمامی مراحل اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه از جمله توریستی با تضمین توسط وکیل مهاجرتی شرکت ما آقای Halil koç اخذ خواهد شد ، اقامت انسانی یا بشر دوستانه برای افرادی که پاسپورت دارند ولی غیر قانونی وارد ترکیه شده اند از طریق ایشان اخذ خواهد شد ،در خصوص  قضایی و دادگاه وعدلیه هر نوع پرونده مهاجرتی ، کیفری ،  از طریق ایشان پیگیری می‌شود

با ما تماس بگیرید

 

اجازه اقامت بشردوستانه در ترکیه چیست؟

طبق ارزیابی دولت از وضعیت پناهندگان در ترکیه ، این نوع اجازه اقامت به پناهندگان در ترکیه اعطا می شود. اجازه اقامت بشردوستانه در ترکیه به عنوان حق حمایت از کسانی که توانایی خود را برای ماندن در وطن خود از دست داده اند از طریق سازمان ملل متحد داده می شود. به دنبال کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو ، که توسط چندین کشور امضا شد. ترکیه به واسطه عضویت در کنوانسیون متعهد به استفاده از مفاد کنوانسیون است.

شرایط مجوز اقامت بشردوستانه در ترکیه

کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو مجموعه ای از شرایط برای اخذ اقامت بشردوستانه را تعیین می کند ، به منظور اجازه اقامت خانواده با یکی از اعضای آن در ترکیه ، بسته به درجه خویشاوندی ، تمایل به اقامت باید با این شخص زن یا شوهر ، فرزندان یا اقوام عادی ابراز شود. فرد متقاضی حفاظت باید به یکی از بیماری های مزمن تهدید کننده زندگی مبتلا باشد و درمای این بیماری فقط در ترکیه وجود دارد. همچنین اگر شخصی به دلیل جنگ در کشور خود تهدید شود ، مانند ترس از شکنجه یا کشته شدن فرد یا خانواده را نیز شامل می شود. عضو خانواده این پناهجو با حضور در خارج از مرزهای کشورش به آنها کمک می کند تا برای اقامت بشردوستانه در فرودگاه های ترکیه یا یک مرکز پناهندگی مستقر در ترکیه اقدام کنند.

اجازه اقامت نیز شامل موارد زیر است:

 • اگر دریافت آن به نفع کودک باشد.
 • این برای خارجیانی که به خارج از مرزهای ترکیه محکوم به اخراج شده اند ، یا ممنوع الورود به ترکیه هستند ، ارائه می شود و خروج آنها از ترکیه امکان پذیر نیست.
 • خارجیانی که در خارج از مرزهای ترکیه مشمول تصمیم اخراج نمی شوند حتی اگر شرایط اخراج تحت ماده ۵۵ قانون حمایت از بیگانگان و بین المللی را داشته باشند:
 • خارجی که ثابت کند در کشوری که قرار است در آن به اعدام محکوم شود ، یا هر عمل غیرانسانی که در انتظار آنها است تحت شکنجه قرار خواهند گرفت.
 • خارجیانی که به دلیل افزایش سن ، وضعیت سلامتی خاص یا بارداری زن ، زندگی آنها به طور جدی تهدید می شود.
 • افرادی که تا حدودی حمایت می شوند ، زیرا آنها قربانی قاچاق انسان هستند.
 • خارجیانی که مورد خشونت روانی ، جسمی یا جنسی قرار گرفته اند ، تا مراحل درمان آنها کامل شود.

مزایای اجازه اقامت بشردوستانه در ترکیه

 • حق اقامت انسانی در ترکیه موارد زیر را تضمین می کند:
 • حق کار به بسیاری از بخشها اعم از دانشجویان ، و همچنین پزشکان اعطا می شود ، آنها همچنین حق دریافت مجوز کار را دارند.
 • دسترسی به برق ، گاز و اشتراک آب از طرف حق حمایت انسانی فراهم شده است.
 • دارنده اجازه اقامت انسانی می تواند در تمام بانک های ترکیه حساب باز کند.
 • حق معالجه در بیمارستانهای دولتی ترکیه با هزینه های نسبی سالانه.
 • دارنده آن می تواند کمک های بشردوستانه دریافت کند.
 • امکان سفر در داخل مرزهای ترکیه ، سفر به خارج از مرزهای ترکیه در شش ماه اول باعث کاهش اقامت انسانی خواهد شد و اگر آنها به کشور خود سفر کنند ، با مشاهده مهر کشور در گذرنامه ، اقامت بشردوستانه لغو می شود.
 • دسترسی به حق تحصیل کودکان در مدارس دولتی

نقص اجازه اقامت بشردوستانه در ترکیه

حق داشتن اجازه اقامت بشردوستانه در ترکیه ، مانند هر نوع دیگر از اقامت ، هیچ نقص مرتبطی ندارد اما پس از برداشته شدن شرایط اعطای اجازه اقامت بشردوستانه ، ممکن است توسط فرماندهی دولتی و با تأیید وزارت سلب شود. دارندگان اجازه اقامت بشردوستانه می توانند تقاضای تبدیل به هر نوع اقامت دیگری به غیر از اقامت طولانی مدت را داشته باشند.

 

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :

حامی این سایت مجموعه فروشگاهی هلند کالا میباشد.
هلند کالا عرضه کننده کیف، کفش و پوشاک بصورت مستقیم از هلند به ایران حامی کسب و کارهایی است که دارای مجوز فعالیت میباشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت حمایتهای کاملا رایگان به آدرس زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات تکمیلی
نظرات
محسن قانع

6 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم یک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
آرا بیگی

8 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
حمید اکبری

10 ساعت قبلیک متن مرتبط در زمینه عنوان مورد نظر را در این بخش می نویسیم

پاسخ
پیام بگذارید

matn link